Kansli

Kansliet kan ge dig svar på frågor som bland annat rör hästpass, ägarbyten, betäckningsrapportering, ungdomsverksamhet och avelsvärderingar för ston och hingstar.

Postadress:
Svenska Hästavelsförbundet
Box 314
532 24 Skara

Besöksadress:
Gråbrödragatan 19 (Forskarhuset)
532 31 Skara

Telefon: 0511-672 30
Telefontider: Helgfri mån – fre 10-12
E-post sh@svehast.se

Kontonummer
Bg 5472-6930

Betalning från utlandet
IBAN SE07 8000 0828 9102 4888 7077
BIC SWEDSESS

Personal

På kansliet arbetar följande personer:
Therese WijkmarkKanslichef
0511-672 32
therese@svehast.se

Petra Alm
0511-672 31
petra@svehast.se
HUS 2017 – Ungdomsprojekt, Domarfrågor, Sweden International Horse Show, Eurohorse

Maria Andersson
0511-672 25
maria@svehast.se
Sommarpremieringar, ägarbyten

Linda Andersson
0511-672 75
linda@svehast.se
Betäckningsrapportering, avelsvärderingar, Blå basen, riksstamboksföringar, hästpass

Jenny Ejdestig
0511-672 33
jenny@svehast.se
Ekonomi, ungdomsprojekt

Victoria Jacobsson
victoria@svehast.se
Diarieföring, tilläggsregistreringar

Irene Gidmark
irene@svehast.se
Tilläggsregistreringar, marknadsföring