Sök ID-kontrollant

Med denna tjänst kan du söka efter en id-kontrollant. Du kan filtrera per län, kategori och om ID-kontrollanten ska vara behörig chipmärkare.

ID-kontrollanterna på denna lista är egna företagare eller anställda på diverse djurkliniker/veterinärstationer. Det är upp till dem själva att meddela förändringar av sina kontaktuppgifter om de flyttar/slutar mm. SH kan inte garantera att de listade kontaktuppgifterna är aktuella. 

Kategorier - en förklaring

Kategori 1 - ID-kontrollanter med godkänd färgkurs - dessa får utföra ID-kontroll på samtliga raser utom varm- och kallblodig travare.

Kategori 2 - ID-kontrollanter utan godkänd färgkurs - dessa får utföra ID-kontroll på samtliga raser, men bör inte utföra kontroll om hästen har en udda färg.

Kategori 3 - ID-kontrollanter utbildade av ASVH - dessa har endast anmält att de vill utföra kontroll på svenskt halvblod. Dessa får utföra ID-kontroll på samtliga raser, men bör inte utföra kontroll om hästen har någon udda färg.

Sök här

  • Län

  • Chipmärkare

  • Kategori

Agneta Tegnér, vet

230 41 Klågerup
Kategori:

Alexandra Lundfall

269 94 Båstad
Kategori:

Amelie Grönquist

242 97 Hörby
Kategori:

Anders Lindberg

231 96 Trelleborg
Kategori:

Anders Tegner, vet

241 38 Eslöv
Kategori:

Anette Åkerlund, vet.

291 92 Kristinastad
Kategori:

Anette Odder

270 35 Blentarp
Kategori:

Ann Gånheim, vet

276 37 Borrby
Kategori:

Ann-Christin Holmberg

272 39 Simrishamn
Kategori:

Ann-Marie Jönsson

245 22 Staffanstorp
Kategori:

Anna Bandling

297 72 Everöd
Kategori:

Anna Engfelt

245 93 Staffanstorp
Kategori:

Anna Eriksson, vet

268 76 Kågeröd
Kategori:

Anna Fagerell

273 98 Smedstorp
Kategori:

Anna Pilåker, vet

236 36 Höllviken
Kategori:

Anna Wachtmeister, vet.

268 76 Kågeröd
Kategori:

Anne Månius

273 55 Brösarp
Kategori:

Anne Sunne-Holst

295 73 Nymölla
Kategori:

Anneli Archenholz

242 95 Hörby
Kategori:

Asa Gardell, vet

298 91 Tollarp
Kategori:

August Nilsson, vet

280 72 Kileberg
Kategori:

Aurora Löfström, vet

260 23 Kågeröd
Kategori:

Barbro Olsson, vet

262 91 Ängelholm
Kategori:

Bengt Anders Cato, vet

286 92 Örkelljunga
Kategori:

Bengt Larsson

242 34 Hörby
Kategori:

Bengt Westergren

271 91 Ystad
Kategori:

Birgitta Hermansson

240 17 Södra Sandby
Kategori:

Birgitta Larsson

247 52 Dalby
Kategori:

Camilla Kjellman

268 72 Teckomatorp
Kategori:

Carina Gunnarsson

271 77 Löderup
Kategori:

Carina Jönsson

243 92 Höör
Kategori:

Caroline Dahlstedt

275 95 Sjöbo
Kategori:

Caroline Odqvist

281 91 Ballingslöv
Kategori:

Christel Ljungvall

242 97 Hörby
Kategori:

Christel Nilsson

273 70 Lövestad
Kategori:

Christina Judin, vet

275 64 Blentarp
Kategori:

Corenlia McEvoy, vet.

263 91 Höganäs
Kategori:

Cornelia Larsson

288 90 Vinslöv
Kategori:

Ebba Jeppsson

231 95 Trelleborg
Kategori:

Elin Hansson, vet

264 33 Klippan
Kategori:

Elin Larsson, vet

264 33 Klippan
Kategori:

Elisabet Lundgren

261 93 Saxtorp
Kategori:

Emma Andersson

264 36 Klippan
Kategori:

Erika Andersson, vet

262 95 Ängelholm
Kategori:

Eva Bengtsson

260 41 Nyhamnsläge
Kategori:

Eva Fahlbrink, vet

240 13 Genarp
Kategori:

Ewa Lindström

291 92 Kristianstad
Kategori:

Gunilla Thynell

260 33 Påarp
Kategori:

Hans-Göran Persson

270 10 Skivarp
Kategori:

Hans-Jochen Kahl, vet

231 92 Trelleborg
Kategori:

Heidi Andersson

2424 95 Hörby
Kategori:

Helen Andersson

260 60 Kvidinge
Kategori:

Helen Bratt, vet

243 95 Höör
Kategori:

Helen Persson

281 44 Stoby
Kategori:

Helena Grühb

274 53 Skivarp
Kategori:

Helena Gunnarsson, vet

253 41 Vallåkra
Kategori:

Helena Hugoson Feldt, vet

255 92 Helsingborg
Kategori:

Helena Thilderkvist

291 95 Färlöv
Kategori:

Helena Wahlström

275 68 Vollsjö
Kategori:

Helene Nøklestad, vet

268 77 Kågeröd
Kategori:

Hillevi Zerne

247 63 Vebered
Kategori:

Huba Egyed

212 40 Malmö
Kategori:

Ida Borg, vet

27394 Tomelilla
Kategori:

Ida Rappestad

240 32 Flyinge
Kategori:

Ingela Gullberg

283 95 Visseltofta
Kategori:

Ingemar Haraldsson

240 30 Marieholm
Kategori:

Ingrid Sundelius

262 51 Ängelholm
Kategori:

Jacob Herslow

233 91 Svedala
Kategori:

Jan Frogner, vet

260 70 Ljungbyhed
Kategori:

Jenny Arvidsson

305 61 Harplinge
Kategori:

Johanna Fridolf

264 33 Klippan
Kategori:

Johanna Nyström, vet

291 65 Kristianstad
Kategori:

Johanna Olsson, vet

273 30 Tomelilla
Kategori:

Johanna Rietz, vet

247 47 Flyinge
Kategori:

Josefin Larsson, vet

273 30 Tomelilla
Kategori:

Josefine Rosenqvist

352 46 Växjö
Kategori:

Julie Nielsen, vet

247 47 Flyinge
Kategori:

Julius Kemna, vet

298 92 Tollarp
Kategori:

Karin Franzén

264 92 Klippan
Kategori:

Karin Martinsson

275 72 Lövestad
Kategori:

Katarina Möller

275 67 Vollsjö
Kategori:

Katarina Tegholm, vet

262 91 Ängelholm
Kategori:

Kersti Persson, vet

388 93 Ljungholm
Kategori:

Kitty Simonsson

240 14 Veberöd
Kategori:

Kristina Thorstensson

289 90 Knislinge
Kategori:

Lea Poulsen, vet

273 30 Tomelilla
Kategori:

Leif Ademar, vet

246 50 Löddeköpinge
Kategori:

Lena Svensson

281 95 Vankiva
Kategori:

Li Ågårdh, vet

268 76 Kågeröd
Kategori:

Louise Karlsson, vet

247 47 Flyinge
Kategori:

Malin Djerf

295 94 Näsum
Kategori:

Malin Luckman

312 92 Laholm
Kategori:

Maria Benke

290 37 Arkelstorp
Kategori:

Maria Blad

276 46 Löderup
Kategori:

Maria Lestander

237 91 Bjärred
Kategori:

Maria Nilsson

254 71 Hasslarp
Kategori:

Maria Svensson, vet.

264 33 Klippan
Kategori:

Marie Ålund, vet

261 93 Saxtorp
Kategori:

Marjolein van Leusen

281 92 Hässleholm
Kategori:

Marta Fjällström

286 33 Örkelljunga
Kategori:

Martin Larsson

288 90 Vinslöv
Kategori:

Martina Olsson

291 42 Kristianstad
Kategori:

Monica Jönsson

243 92 Höör
Kategori:

My Persson, vet.

275 39 Sjöbo
Kategori:

Nina Lundgren, vet

266 75 Hjärnarp
Kategori:

Per Håkanson

275 71 Lövestad
Kategori:

Per Michanek

270 33 Vollsjö
Kategori:

Rebecka Svensson

231 94 Trelleborg
Kategori:

Robert Andersson

270 35 Blentarp
Kategori:

Sandra Rupar

291 51 Kristianstad
Kategori:

Sara Lundin, vet

273 30 Tomelilla
Kategori:

Sara Rahm

295 94 Näsum
Kategori:

Sirpa Bystedt, vet

245 92 Staffanstorp
Kategori:

Sisse Sejrbo

264 92 Klippan
Kategori:

Siw Persson

270 21 Glemmingebro
Kategori:

Sofia Palmqvist, vet

234 33 Klippan
Kategori:

Staffan Hammarskiöld

291 92 Kristianstad
Kategori:

Sussie Lund Lindberg

297 92 Everöd
Kategori:

Thomas Sandebert, vet

260 24 Röstånga
Kategori:

Tinna Leijonhuvud, vet

264 53 Ljungbyhed
Kategori:

Tomas Roos

260 80 Munka Ljungby
Kategori:

Ulla Hallberg Fischer

218 34 Tygelsjö
Kategori:

Ulla Lestander

237 91 Bjärred
Kategori:

Ulla-Britt Stövegård

280 72 Killeberg
Kategori:

Ulrika Tågerup

239 41 Falsterbo
Kategori:

Ursula Palm, vet

268 76 Kågeröd
Kategori:

Viktoria Sollerhed, vet

273 30 Tomelilla
Kategori:

Viveka Ågårdh, vet

253 54 Mörarp
Kategori:

Ylva Lannge, vet

273 30 Tomelilla
Kategori:

Ylva Naeve, vet

262 95 Ängelholm
Kategori:

Varukorg

SH på Instagram

© 2016-2020 Svenska Hästavelsförbundet. All rights reserved. Hemsidan är skapad av AlizonWeb AB.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram