Kansli

Kansliet kan ge dig svar på frågor som bland annat rör hästpass, ägarbyten, betäckningsrapportering, ungdomsverksamhet och avelsvärderingar för ston och hingstar.

Postadress: Svenska Hästavelsförbundet Box 314 532 24 Skara

Besöksadress: Stortorget 2 (ingång från Alandersgatan), 532 39 Skara

Telefon: 0511-441 881 Telefontider: Helgfri mån - fre (ej onsdag) 10-12 E-post sh@svehast.se

Kontonummer Bg 5472-6930

Betalning från utlandet IBAN SE07 8000 0828 9102 4888 7077 BIC SWEDSESS

Organisationsnummer 817602-2401

Personal

På kansliet arbetar följande personer:

Petra Alm
0511-441 883, petra@svehast.se
HUS - Hästnäringens ungdomssatsning och projekt inom avel, kommunikation & marknadsföring

Linda Andersson
0511-441 885, linda@svehast.se
Betäckningsrapportering, avelsvärderingar hingstar och ston (sommarpremieringar), Blå basen, riksstamboksföringar, webbutik, hästpass hästar införda i stambok, tilläggsregistreringar hästar införda i stambok

Jenny Ejdestig
0511-441 884, jenny@svehast.se
Ekonomi, administration, webbutik, hästpass, tilläggsregistreringar, ägarbyten

Saga Krantz
0511-441 882, saga@svehast.se
Tilläggsregistreringar, ägarbyten, diarieföring av inkommande post, hästpass korsningar och okänd härstamning

Anna Lundell
0511-441 886, anna@svehast.se
Tilläggsregistreringar, ägarbyten, sommarpremieringar

Irene Gidmark - projektanställd
070-5154213, irene@svehast.se
HUS - Hästnäringens ungdomssatsning, Ungdomsrådet och delar av projekt inom Avel och marknadsföring

Varukorg

Senaste inläggen

chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram