Kansli

Kansliet kan ge dig svar på frågor som bland annat rör hästpass, ägarbyten, betäckningsrapportering, ungdomsverksamhet och avelsvärderingar för ston och hingstar.

Postadress: Svenska Hästavelsförbundet Box 314 532 24 Skara

Besöksadress: Stortorget 2 (ingång från Alandersgatan), 532 30 Skara

Telefon: 0511-441 881 Telefontider: Helgfri mån - fre 10-12 E-post sh@svehast.se

Kontonummer Bg 5472-6930

Betalning från utlandet IBAN SE07 8000 0828 9102 4888 7077 BIC SWEDSESS

Organisationsnummer 817602-2401

Personal

På kansliet arbetar följande personer:

Petra Alm 0511-441 883 petra@svehast.se HUS - Hästnäringens ungdomssatsning och projekt inom avel & marknadsföring

Maria Andersson 0511-441 886 maria@svehast.se Sommarpremieringar

Linda Andersson 0511-441 885 linda@svehast.se Betäckningsrapportering, avelsvärderingar, Blå basen, riksstamboksföringar, webbshop, hästpass, tilläggsregistreringar, diarieföring

Jenny Ejdestig 0511-441 884 jenny@svehast.se Ekonomi, webbshop, hästpass, tilläggsregistreringar, ägarbyten, diarieföring

Klara Svensson 0511-441 882 klara@svehast.se Tilläggsregistreringar, ägarbyten

Tess Wilsson  tess@svehast.se Projekt, uppdateringar, arkiv

Irene Gidmark 070-5154213  irene@svehast.se HUS - Hästnäringens ungdomssatsning, Ungdomsrådet och delar av projekt inom Avel och marknadsföring

Varukorg

SH på Instagram

© 2016-2020 Svenska Hästavelsförbundet. All rights reserved. Hemsidan är skapad av AlizonWeb AB.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram