Kansli

Kansliet kan ge dig svar på frågor som bland annat rör hästpass, ägarbyten, betäckningsrapportering, ungdomsverksamhet och avelsvärderingar för ston och hingstar.

Postadress: Svenska Hästavelsförbundet Box 314 532 24 Skara

Besöksadress: Gråbrödragatan 19 (Forskarhuset) 532 31 Skara

Telefon: 0511-441 881 Telefontider: Helgfri mån - fre 10-12 E-post sh@svehast.se

Kontonummer Bg 5472-6930

Betalning från utlandet IBAN SE07 8000 0828 9102 4888 7077 BIC SWEDSESS

Personal

På kansliet arbetar följande personer:

Petra Alm 0511-441 883 petra@svehast.se HUS - Hästnäringens ungdomssatsning och projekt inom avel & marknadsföring

Maria Andersson 0511-441 886 maria@svehast.se Sommarpremieringar

Linda Andersson 0511-441 885 linda@svehast.se Betäckningsrapportering, avelsvärderingar, Blå basen, riksstamboksföringar, hästpass, tilläggsregistreringar, diarieföring

Jenny Ejdestig 0511-441 884 jenny@svehast.se Ekonomi, HUS 2020, ungdomsrådet, hästpass, tilläggsregistreringar, ägarbyten, diarieföring

Emma Berg 0511-441 882 emma@svehast.se Tilläggsregistreringar, ägarbyten

Tess Wilsson  tess@svehast.se Projekt, uppdateringar

Varukorg

Senaste inläggen

SH på Instagram

Telefon:
0511-441 881
Telefontid:
Mån, tis, tors, fre 10–12
E-post:
sh@svehast.se
Bankgiro:
5472-6930
Postadress:
Svenska Hästavelsförbundet
Box 314
532 24 Skara
Besöksadress:
Gråbrödragatan 19
(Forskarhuset, SLU, Skara)
© 2016-2020 Svenska Hästavelsförbundet. All rights reserved. Hemsidan är skapad av AlizonWeb AB.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram